ALLEGRO – BrainCode 2017

Czterech członków naszego koła (Miłosz Menzler, Patryk Gałązka, Maciej Rduch, Marek Borecki)  pojechało do Warszawy, aby wziąć udział w 24-godzinnym hackathonie organizowanym przez Grupę Allegro.

BrainCode polegał na zaprogramowaniu aplikacji, która odpowiadała na pytanie „Czego szukasz na Allegro”. Użytkownicy mogli zaprojektować własną aplikację albo przygotowaną przez zespół allegro.

Na jaki pomysł wpadli chłopcy oraz czy są zadowoleni?

Miłosz: Chcieliśmy stworzyć aplikację, która pozwoliłaby przy pomocy wykonanego zdjęcia, bądź skanu kodu kreskowego produktu pokazać nam aukcję na allegro. Pod względem technologicznym aplikacja była na całkiem wysokim poziomie, a jak potem się okazało trochę za wysokim, bo nie udało nam się tego spiąć w 24 godziny.
Ten hackathon zapadnie nam w pamięci na całe życie. To były jedne z najbardziej emocjonujących 24 godzin w moim życiu. Dużo skrajnych emocji z obu stron, niestety nie zakończonych happy endem jakiego się spodziewaliśmy.

Mimo, że nie udało im się skończyć aplikacji na miejscu, to pracują nad nią nadal i może już niedługo będziemy mogli o niej usłyszeć nieco więcej…

Dodatkowo Patryk Gałązka otrzymał zaproszenie od Allegro na wakacyjny staż „Summer e-Xperience 2017”.